Google Website Translator Gadget

wtorek, 1 stycznia 2013

Zawody Enduro w 2013r.

Rok 2012 mamy już za sobą, warto więc przymierzyć się do startów w 2013r. Jak życie pokazuje, zazwyczaj nasze plany startów są mocno weryfikowane  w trakcie sezonu, ale mimo wszystko można co nieco zaplanować, wybór jest spory. Od zeszłego sezonu stałem się fanem Czeskiego enduro, może to trochę mało patriotycznie ale jakość tych zawodów przemawia na ich korzyść. Oczywiście na naszym podwórku też odbędzie się kilka ciekawych imprez, np. nowość w ramach Mistrzostw Polski Enduro, eliminacja w Wałbrzychu. Jeśli organizator w pełni wykorzysta istniejące tam warunki terenowe to na pewno będzie to najciekawsza eliminacja w tym cyklu. W kalendarzu CC powróciły zawody na poligonie w Biedrusku koło Poznania, kilkanaście lat temu odbywały się tam cyklicznie bardzo udane zawody CC, ciekawostką był fakt że wyścig trwał  cztery godz. 
 Wracając do Czeskiego Enduro, ukazał się wstępny kalendarz dwóch federacji CSMS I MMCR. Obie federacje mocno ze sobą rywalizują co wychodzi na korzyść  jakości i ilości zawodów. CSMS w 2013r oprócz Otwartych Mistrzost Czech w Enduro wprowadza cykl Mistrzostw Czech w Enduro Sprincie, na ten cykl będzie się składać pięć eliminacji w tym jedna odbędzie się w Polsce w Wałbrzychu. Bardzo polecam ten cykl, mogą w nim startować zawodnicy bez prawa jazdy i na nie zarejestrowanych motocyklach, formuła zawodów jest zbliżona do klasycznego enduro, dojazdówki są krótsze a ilość okrążeń do pokonania jest większa. Są to dużo ciekawsze zawody od CC a koszty startu w nich są równie niskie co w CC. Druga federacja  MMCR zaprasza na cykl Mistrzostw Czech w Enduro, tu kalendarz jest jeszcze nie kompletny, na pewno dojdą jeszcze dwie eliminacje , mam nadzieje że w ramach tego cyklu odbędą się zawody w Petrykowicach, blisko naszej granicy, chyba najtrudniejsze enduro w jakim startowałem. Polecam też zawody we Frydlancie, piękne góry, niekończące się podjazdy i bardzo ciekawe próby.W obydwu federacjach mogą startować zawodnicy z Polską licencją, jednak warunkiem jest posiadanie pisemnej zgody od PZM. Istnieje również możliwość startu w klasie HOBBY do której trzeba wyrobić odpowiednią licencje w Czechach, koszt takiej licencji to około 20 zł. Poniżej kalendarze, jeszcze nie kompletne!

1 komentarz:

  1. Pozazdrości kolegom z Czech dwóch federacji i takiej liczby imprez. Mnie najbardziej podoba się enduro sprint, chyba najfajniejsza zabawa dla osób z amatorskim podejściem do sportu :) Łuk OO.

    OdpowiedzUsuń