Google Website Translator Gadget

niedziela, 17 maja 2020

TRENING NR 1 16.05.2020 - SHERCO ACADEMY OPOLE

Pierwszy tegoroczny, trenig enduro pod logiem SHERCO ACADEMY OPOLE za nami.
Po wstępnej rozgrzewce,  uczestnicy dosiedli swoich motocykli i przenieśli się na tor MX gdzie rozgrzali swoje mięśnie i silniki w motocyklach.  Szkolenie odbywało się na  trzech wytyczonych odcinkach testów enduro.  
Głuchołazki tor daje świetne warunki do treningu podjazdów, zjazdów i trawersów. Naturalnie zalesione zbocze, to prawdziwa pigułka górskiego enduro. 
Staraliśmy się tak dobrać stopień trudności tras, aby wszyscy uczestnicy nie zależnie od poziomu umiejętności czuli się tu komfortowo i mogli się skupić na trenowaniu elementów.Atmosfera pozytywna, kursanci skoncentrowani na polepszaniu techniki jazdy. Wszyscy mimo zmęczenia walczyli dzielnie do końca treningu. Patrycja Komko w roli szkoleniowca, jak zwykle z wyczuciem i trafnością udzielała cennych wskazówek. W roli pomocników - ratowników Denis i Maciek, przywdziani w różowe kamizelki byli zawsze gotowi do ratowania z opresji jeźdźców, nad którymi moc motocykla chwilowo zawładnęła. To co na pierwszy rzut oka wydawało się łatwym w miarę zmęczenia stawało się coraz trudniejsze do przejechania. Z kółka na kółko coraz mocniej odsłonięte korzenie i kamienie stawały się poważnym wyzwaniem do pokonania. Aż strach pomyśleć, co działo by się, gdyby popadało. Jak zwykle korygowaliśmy u wszystkich pozycje na motocyklu, efektywność pokonywania zakrętu i przede wszystkim prawidłową pracę sprzęgłem i gazem. U mniej wprawionych  endurowców, walczyliśmy zajadle o pokonanie pierwszych w życiu trudnych podjazdów, zjazdów i co okazało się najtrudniejsze prawidłowego balansowania na trawersie. Na trasie przejazdu pojawiły się również elementy extrem tak popularne w dzisiejszym enduro. Okazało się jednak, że były one najmniejszym zmartwieniem dla naszych uczestników treningu. Wszyscy wykazali się już naprawdę dużymi umiejętnościami a po doszlifowaniu techniki jazdy i nabraniu dynamiki i wytrzymałości będą stanowić świetny materiał na prawdziwych zawodników enduro!!! 
Szkoda tylko że dopełnieniem naszych treningów, na razie nie może być start w zawodach. Jak wiadomo najlepszą metodą, utrwalenia umiejętności nabytych na treningu jest właśnie zaliczenie prawdziwych zawodów enduro.

Do zobaczenia na naszych szkoleniach.

 Ekipa SHERCO OPOLE!!! 

                                             
FOTKI Z TRENINGU 1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz