Google Website Translator Gadget

środa, 22 listopada 2017

Byłyśmy na Warsaw Moto ShowW dniach 27-29 października w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się III edycja Targów Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show. 
Przez weekend nasz Polski Kobiecy Team Enduro (ja, Asia i Aga) miał swoje malutkie stoisko, stałyśmy w hali D gdzie zlokalizowana była STREFA KOBIET Z PASJĄ :D
Oprócz nas na targach można było spotkać takie osobistości jak: Jutta Kleinschmidt, która w 2001 roku jako pierwsza kobieta wygrała Rajd Dakar - i to ona zrobiła na mnie niesamowite wrażenia!! co za kobieta!!!!
Oprócz pierwszej Dakarowej damy byli: Klaudia Podkalicka, Ola Fijał i wiele wiele innych zawodniczek.
Ale po co to wszystko?!? a no po to aby przedstawić dziewczyny, kobiety z ogromną pasją do motorsportu! Fantastyczna akcja!
ale z drugiej strony była to też zachęta PZM i Zespółu ds. Kobiet PZM do nowego projektu pd tytułem: "Dziewczyny na karty". 
Jest to przyszłoroczny projekt FIA European Young Women Programme, który jest skierowany do wszystkich dziewczynek w wieku 13-18 lat chcących spróbować swoich sił w Karting Slalomie. Co ważne od uczestniczek nie jest wymagana licencja ani wcześniejsze doświadczenie. Jest to znakomita okazja do rozpoczęcia swojej przygody w motorsporcie. Polskie eliminacje odbędą się w czerwcu w Tychach oraz w sierpniu w Rzeszowie.
Oprócz Polski w programie bierze udział również: Belgia, Holandia, Niemcy, Słowacja, Finlandia, Szwecja i Portugalia. Najlepsze zawodniczki z poszczególnych krajów wezmą udział w europejskim finale w 2019 roku. Więcej informacji o projekcie pojawi się wkrótce na stronie PZM.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz