Google Website Translator Gadget

środa, 16 marca 2016

CROSS COUNTRY BISKUPICE 13.03.2016 - AJP PR4 najlepsze w klasie kobiet


W niedzielę na zawodach w Biskupicach Patrycja Komko zawodniczka Pandy miała wreszcie okazję przetestować w warunkach zawodów swoją nową maszynkę AJP PR4 EXTREME.
Mimo obaw związanych z bardzo trudną piaszczystą trasą preferującą mocne motocykle, 20 konna PR 4 poradziła sobie bardzo fajowo. Oczywiście nie bez znaczenia były umiejętności zawodniczki i jej chart ducha, bo mimo nie dowierzań obserwatorów i innych zawodników którzy nie dawali większych szans Patrycji w walce z piachami Biskupic Patka pokazała jak walczy się z grząskim piachem na
dwudziesto-konnym powietrzniaku. Mimo pozornie małej mocy motocykl bardzo dobrze się prowadził a jego świetne właściwości trakcyjne pozwoliły Patce na bezapelacyjne zwycięstwo w klasie Kobiet. Tym większy to sukces że dziewięć kółek jest wynikiem który może wpędzić w kompleksy nie jednego zawodnika startującego w Biskupicach na dużo mocniejszych sprzętach. Sam poczułem na plecach moc duetu Patki z PR4. Patka parę razy dochodziła mnie na trasie zawodów a raz nawet mnie wyprzedziła z jej super okrzykiem jeaaa!!! Było naprawdę miło obserwować jak PR 4 słucha się Patki i bez problemowo pokonuje kolejne trudne piaszczyste odcinki trasy. Start w Biskupicach jest świetnym prognostykiem przed kolejnymi zawodami również tymi najważniejszymi czyli Pucharem Polski w Rajdach enduro i zawodami Enduro w Czechach. AJP dało radę niezwykle trudnym warunkom, również Ania startująca na motocyklu AJP PR5 wypadła bardzo dobrze a walkę o drugie miejsce przegrała zaledwie o 16 sekund z Dominiką Orlik startującą na KTM. Czwarte bardzo zaszczytne miejsce przypadło debiutantce Kasi Kilik z Ozimka która zaskoczyła twardą postawą i zaliczonymi czterema okrążeniami.
W pozostałych klasach Pandowicze potwierdzili świetną formę a liderami swoich klas zostali Bartek Jończyk zajmując pierwsze miejsce w klasie S2, w tej samej klasie Andrzej Pastuła zajął 12 miejsce, Krzysiek Gomoła wywalczył 34 miejsce. Mój  start w S2 bez wcześniejszego treningu na GAS GAS  ec 125 uważam za udany, przypadło mi 29 miejsce. W klasie S1 zadebiutował w barwach Pandy Wojtek Latała, debiut wypadł doskonale i Wojtek zgarnął punkty za czwarte miejsce. Również świetnie pojechał Wojtek Kościcki zajmując w S1 ósmą pozycję.W tej samej klasie na miejscu 44 zakończył wyścig Łukasz Trzepizur. 
Wszystkim gratuluję i z niecierpliwością czekam na następne zawody.

Patka- Moje wrażenia ze startu na AJP:  
AJP PR4 240 EXTREME spisał się fantastycznie:
- nic mi nie odpadło, 
- nic się nie stopiło, 
- nic nie pękło!
Dwudziesto konny starej generacji powietrzny silnik dał radę! a to nawet za mało powiedziane :) 
Owszem jak ktoś widział sam start w Biskupicach to pewnie łapał się za głowę że AJP nigdzie nie dojedzie bo zostałam z tyłu stawki, ale jak to się mówi ostatni będą pierwszymi i tak też się stało! 
Nie powiem że było lekko ale kto startował w Biskupicach to wie jak tam jest, niby nic takiego a jednak ciężko! A ja pyr pyr i do przodu ;) 
Jazda na PR4 to mega frajda polecam wszystkim! To moto idealne dla każdego rajdersa!

Wszystkim, którzy są mega przeciwnikami AJP i wszystkiego co ma mniej niż 35 koni, i pukają się po głowie, że co ja zrobiłam, że dlaczego wsiadłam na tak nie profesjonalny motor, mówię: "kij wam w oko" niedowiarki ja daje radę i jadę dalej !

od lewej: I msc - Patka; II msc - Dominika; III msc - Ania; IV msc - Kasia

1 komentarz: