Google Website Translator Gadget

wtorek, 11 lutego 2014

16 lat temu nie wiedziałam nic o enduro !


Fantastyczna relacja z rajdu enduro w Portugalii! Wszystko to można było oglądać 16 lat temu na kanale eurosport, a wiecie co ciekawego jest w tym filmie? :) GAS GAS TEAM i dziewczyna, która była w teamie razem z Giovanni Sala - Dory Moilinari!! Myślałam, ze pierwszą dziewczyną w rajdach enduro była Lulu Puy, a tu taka niespodzianka :)
Bardzo fajny film, trudna tras i jakie motocykle!!! HONDA XR 400 (ulubienica Elka) dzisiaj to chyba nikt by nie wsiadł na taką maszynę bo ciężka, brak rozrusznika!!! 
To taki film poglądowy dla tych którzy rozpoczęli przygodę z enduro niedawno i myślą że kiedyś nie było trudnych rajdów, a na LC 4 czy HUSCE TE 610 nie da się ścigać na pełnym ogniu ! To były czasy, stalowe rumaki z potężną mocą i klasa królewska z ogromnymi czterosówami. 
Ta dziewczyna z temu Farioli jeździła na HONDZIE XR 250 4T, ten motocykl waży z paliwem ok. 125 kg!!! Na tym motocyklu ukończyła sześciodniówkę!!!!!

3 komentarze:

 1. W 98 r. zakupiłem swój pierwszy motocykl wyczynowy enduro i była to właśnie LC 4 600 z 92r. Przez tydzień nie umiałem go odpalić bo prawidłowe użycie dekompresatora przerastało moje ówczesne umiejętności. To był niesamowity motocykl, wibracje były takie że plomby z zębów wypadały. Potem była husqa TE 610 to też był potwór, zaliczyłem na tej husce kilka udanych startów w zawodach na poligonie w Biedrusku , cztery godz. jazdy non stop ! Po takim cross country bolało wszystko, nawet rzęsy. Śmiać mi się chce jak dzisiaj zawodnicy wolą półtorej godziny zamiast dwóch godzin na zawodach. Stare sprzęty miały swój styl i wcale nie były gorsze od dzisiejszych motocykli. Maciek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zapraszam zatem na I Motognój w tym roku w Biedrusku ;) od 5 lat przemierzam poligon na Dr 350, którą zresztą na pierwszym rajdzie utopiłam na przeprawie! ... A relacja faktycznie ciekawa :D

   Usuń
 2. Niezła relacja, szkoda, że eurosport już nie nadaje takich programów, fajnie zobaczyć peterhansela w akcji, zanim wkręcił się w dakar. Przydałyby się jakieś napisy do filmików, wtedy byłoby alleskla! hehe ;)

  OdpowiedzUsuń