Google Website Translator Gadget

niedziela, 8 grudnia 2013

Już za tydzień - Mistrzostwa Świata w Super Enduro Łódź 15.12.2013


Już za tydzień wielka uczta dla wielbicieli extremalnego enduro. Drugiej taki okazji do obejrzenia czołówki światowej w Polsce nie będzie długo. Lista startowa zgłoszonych zawodników wygląda imponująco.  Są tu nazwiska najwybitniejszych zawodniczek i zawodników z całego świata! Oczywiście dla nas najważniejszy będzie występ samego Tadka Błażusiaka i pozostałych Polskich zawodników między innymi Pawła Szymkowskiego, obecnie najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski startującego  w Atlas Arenie w Mistrzostwach Świata w klasie Junior. Paweł jest jednym z pretendentów do tytułu mistrzowskiego tej klasy, będziemy mu mocno kibicować  i trzymać za niego  kciuki. W tej samej klasie zobaczymy jeszcze innych młodych i bardzo uzdolnionych Polskich zawodników, którzy wcale nie muszą okazać się tłem dla walczących o czołowe lokaty. Są to :Adam Tomiczek, Rafał Bracik, Jakub Kucharski, Grzegorz Kargul, Gabryiel Wdowiarz i Adrian Andrzejak. Potencjał naszych młodych zawodników zdaje się skracać  dystans do poziomu światowego i jeśli nasi młodzi uzdolnieni zawodnicy będą się rozwijać między innymi przez udział w tak prestiżowych zawodach to jest szansa że za parę lat naszą światową wizytówką w enduro nie będzie tylko nasz dominator Tedi.
Jeśli mowa o Tedim to obserwując jego tegoroczne poczynania w Mistrzostwach USA i Mistrzostwach Świata jestem raczej spokojny o jego wysoką formę i niesamowitą skuteczność w walce o tytuł Mistrza Świata. Jestem ciągle pod wielkim wrażeniem jego ostatniego starcia w Mistrzostwach USA gdzie w decydującym biegu o pierwsze miejsce w całym sezonie, stoczył heroiczną walkę ze swoim rywalem Mikiem Brownem. Ostatecznie Tedi mimo bardzo dramatycznego przebiegu wyścigu dotarł na metę piąty i wygrał pojedynek o tytuł Mistrza USA.  W Łodzi w klasie Prestiż w starciu z Tedim zobaczymy między innymi jego rywala z Mistrzostw USA Maxa Gerstona startującego na BECIE.
Na starcie nie zabraknie mojego ulubieńca Dawida Knighta z Wielkiej Brytanii, który w nadchodzącym sezonie podpisał kontrakt z SHERCO. W walkę o o czołowe lokaty na pewno włączy się młody ale już utytułowany zawodnik z Anglii Johny Walker ze stajni KTM. Zawodnikiem który w zeszłym roku wywalczył tytuł Mistrza Świata w klasie JUNIOR a obecnie zobaczymy go w klasie Prestiż jest Daniel Mccanney, niestety zrezygnował on z GAS GAS- a, przesiadając się na BETĘ. Bardzo szkoda, że w czołówce światowej nie pojawią się zawodnicy na motocyklach GAS GAS, jedynym startującym na tej wspaniałej maszynie będzie nasz krajowy reprezentant Michał Włodarczyk, którego osiągnięć nie znam ale na pewno będę mu kibicował. Dopingować będziemy również pozostałych naszych zawodników klasy prestiż na czele z Tomkiem i Adamem Zychami. Również ciekawym zawodnikiem którego zobaczymy w Łodzi jest wielokrotny tryumfator Redbull Romaniacsu Andreas Lettenbichler z Niemiec.
Kolejną bardzo ciekawą klasą będzie debiutująca  w tym roku klasa Kobiet. Tu zobaczymy aż trzy reprezentantki Poloski, ich poziom jest dla nas niewiadomą gdyż nasze dziewczyny nie startowały jeszcze w tego typu zawodach międzynarodowych. Ich start trzeba raczej traktować rozpoznawczo i jak to się mówi dziewczyny jadą po naukę.  Należy im już gratulować odwagi i determinacji nawet jeśli ich wynik będzie odbiegał od reszty świata. Nasze zawodniczki Anna Wygachiewicz, Ewelina Szkudlarek i Natalia Śniada będą miały okazję zmierzyć się z prawdziwą Światową Czołówką Kobiecego Enduro na czele z Laią Sanz i Jane Daniels. Zobaczymy również doskonałe zawodniczki z RPA Toni Jardine i z Niemiec Marie Franke.
Organizator przygotował również wiele innych atrakcji takich jak bieg kibica, pokazy fristajlu, klasę weteran i start krajowej klasy Pucharu Polski. Rywalizacja w tej ostatniej klasie zapowiada się nie mniej ciekawie co w Mistrzostwach Świata, zawodnicy Pucharu nie posiadają tak wielkich umiejętności jak profesjonaliści, jednak ich ogromna zajadłość i determinacja nadają niezwykłego kolorytu ich walce na torze, najeżonym niezwykle trudnymi przeszkodami.
Osobiście byłem na wszystkich dotychczasowych mistrzostwach organizowanych przez Łódzki Klub Motorowy i stwierdzam, że mimo małego stażu w organizacji tego typu zawodów, organizatorzy wywiązują się ze swojego zadania celująco, a Łódzka eliminacja Mistrzostw Świata w Enduro Extremalnym pretedujne do najlepszych imprez tego typu na świecie. Dlatego zachęcam wszystkich do obejrzenia tego niesamowitego widowiska, którego emocje mimo niskiej temperatury w hali rozgrzewają do czerwoności.
Dzięki uprzejmości organizatora Pana Andrzeja Andrzejaka ekipa GAS GAS Opole będzie mogła już w sobotę obejżeć treningi zawodników. Z sobotnich zajść w Atlas Arenie na bieżąco na naszym blogu relację będą wam zdawać nasi specjalni wysłannicy Patrycja i Fly. Miejmy nadzieję, że ich debiut dziennikarski powiedzie się tak samo jak przebieg całych zawodów. W Niedzielę zachęcam wszystkich fanatyków i tych którzy enduro traktują mniej poważnie do obejżenia zawodów w Łodzi na żywo, atmosfera panująca na trybunach napewno przybliży nie dokońca przekonanych  do kibicowania zawodnikom tej niezwykle trudnej i bardzo widowiskowej dyscypliny sportu. 
Bilety na Mistrzostwa można kupić w EMPIKACH na terenie całego kraju. Do zobaczenia w Atlas Arenie!

Po niżej listy startowe najważniejszych klas.7 komentarzy:

 1. No to tylko wydrukować i wziąć ze sobą jako program na zawody. Super! A w międzyczasie zapodaje link do fajnego filmiku oddającego szacun i promującego kobiety w motosportach :)
  http://www.youtube.com/watch?v=Q67Mc2pyGrk
  Łuk OO.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. genialnie :) trzymam za słowo.
   Patka

   Usuń
  2. no to będzie się działo , szykują się super zawody i masakryczna walka kozaków , już nie mogę się doczekać. Łukasz.B.

   Usuń
  3. A orientujecie się może jakie trzeba spełniać kryteria by się dostać? :D

   Usuń
  4. Trzeba się zgłosić do organizatora przed, startujesz w klasie kobiet, jedziesz w kwalifikacjach i jeśli Cię dopuszczą to startujesz w głównym wyścigu. Nie wiem niestety, ile może kosztować udział w imprezie o takiej randze... :/

   Usuń
 3. Patrzcie na link, walka o której pisze Maciek - Teddi vs Mike Brown - trzyma w napięciu!!! rewelacyjny pojedynek. Cały film trwa 3 godziny a ostateczne stracie od około 2h:35 - KONIECZNIE ZOBACZCIE CO ZA POJEDYNEK!!!!!!!!!!! wow !!!! i uff zmęczyłam się oglądając!!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=eLgDDCUG4z4

  OdpowiedzUsuń