Google Website Translator Gadget

wtorek, 1 października 2013

ISDE 2013 czyli sześciodniówka 2013


Od Poniedziałku trwają największe zawody enduro International Six Days Enduro - Sardynia 2013.
Sześć dni jazdy, sześć dni walki w ciężkim terenie i sześć dni walki ze sobą!

Jak wiadomo w tej edycji mamy swój Junior World Trophy , który składa się z zawodników w wieku do 23 lat a walczą w nim: Kuba Kucharski(po drugim dniu 50poz.), Adam Tomiczek (po drugim dniu 25poz.), Paweł Szymkowski(po drugim dniu 33poz.) i Rafał Bracik(po drugim dniu 42poz.).

W tej samej klasie Junior jadą super GAS GAS-owi zawodnicy w drugim dniu uplasowali się na takich pozycjach:
- 3 pozycja brytyjczyk Danny McCanney GAS GAS EC300 2T
- 21 pozycja Chilijczyk Esteban Lanz GAS GAS EC250F 4T
- 22 pozycja chilijczyk Diego Rojas GAS GAS EC290 2T

Na oficjalnej stronie www.fim-isde2013.com, można śledzić wyniki z każdego dnia - zerknij tutaj


W ISDE jest również Women's World Cup do którego zaliczają się trzyosobowe zespoły kobiece. W sumie startuje 6 zespołów kobiecych. Tutaj najbardziej kibicuję dziewczynom jadącym na GAS GAS-ach  a co :) i tak od dwóch dni na 3 miejscu utrzymuje się Jessica Jonsson ze Szwecji na GAS GAS EC300 2T, na 14 pozycji Sanna Bergman również Szwedka jadąca na GAS GAS EC 200 2T  a na 16 pozycji jest Włoszka Paola Riverditi jadąca na secie GAS GAS EC125 2T yeah!
Co ciekawe wszystkie GAS GAS-owe dziewczyny jadą na dwusuwach!!!!!!!!!!! Nowością jest start Sanny Bergman na EC200, ten model był ostatnio nieobecny w Mistrzostwach Świata.
 
Tak dla przypomnienia to w tych samych zawodach w roku 1993 w Assen (Holandia) Polski zespół składający się z samych znanych osobistości jak Wojtek Rencz, Marek Dąbrowski, Maciej Wróbel, Wiktor Iwański, Andrzej Tomiczek i Ryszard Augustyn zdobyli tzw. World Trophy (najlepszy zespół narodowy ).

Oczywiście kibicujemy Polskim rajdersom oby byli jak najwyżej w generalnej klasyfikacji!!!

Jak macie jakiś fajny materiał video z ISDE 2013 lub z 1993 to wrzucajcie w komentarze.


 tutaj włoska TV i filmik z pierwszego dnia

 

7 komentarzy:

 1. Poproszę o codzienne relacje to nie będę sam musiał pisać ;) a co do ISDE w 1993 polecam http://enduroblog.pl/2010/03/zlota-szesciodniowka-w-assen/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajny materiał o ISDE 93'. Ciekawy opis z wieloma szczegółami, o których mało kto wie. Szkoda, że klasa 80ccm już nie istnieje. Chociaż w trwającej sześciodniówce startuje trzech Włochów na starych, pięknie odrestaurowanych TM 80 w specjalnie stworzonej klasie historycznej.
   Patka

   Usuń
 2. http://www.youtube.com/user/vervaracing/videos

  OdpowiedzUsuń
 3. mam pytanie jaką moc ma gas gas patki ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Moc ma nie pojętą, tak na serio to nie wiadomo, producent nie podaje ale na pewno jest mocniejszy od starszego modelu mam porównanie bo takiego Pata miała.Między 36 a 39km? Opis tego motocykla znajdziesz w jednym z tegorocznych Xcrosów, pisałem o nim artykulik. Maciek

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic ciekawego, że jadą na 2t, a co mają podnosić te cięzkie czteropaki po glebie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Dla mnie to bardzo ciekawe bo 2t jest coraz rzadziej obecne w enduro kobiecym. A czterosuwy mają wiele zalet które rekompensują większą masę. Maciek.

  OdpowiedzUsuń