Google Website Translator Gadget

niedziela, 26 maja 2013

EnduroSprint Wałbrzych 25-26.05.2013

41 sekund do startu okrążenia - Ania (38) i Patka (82).
Humory "różowym" dopisują.

Właśnie wróciłem z Wałbrzycha, gdzie odbywa się I i II MP i PP w Enduro. Formuła zawodów - EnduroSprint pierwszy raz w kalendarzu wyścigów Enduro w Polsce i oby przyjęła się w nim na stałe. Wielokrotnie wychwalana na naszym blogu nie wymaga już dalszego opisywania. Miejsce zawodów to dobrze znana hałda Wiesław i próba cross na stadionie Sobięcin. Z Teamu Panda Racing wystartowało w Pucharze Polski sporo osób - z chłopaków to Sebastian, Michał, Maciek, Jacek oraz FLY. Pierwszy raz chyba w historii Enduro została stworzona klasa kobiet, w której z Pandowiczek wystartowały Patka, Karolina, Łucja oraz Ania. Ja natomiast zabawiłem się tym razem w reportera i starałem się zdobyć hałdę na piechotę;)

Kolega FLY na swojej Husce emanował w niedziele duchem walki
i pomimo małego spóźnienia zaliczył wszystkie 4 okrążenia. Tak 3mać!
Mam nadzieję, że chęci do opowieści będzie miał, któryś z naszych zawodników. Ja mogę to skomentować z pozycji obserwatora. Na stadionie próba standardowa, nic trudnego. Jedyne problemy mógł generować mocno wyjeżdżony już teren z dziurami i koleinami po ostatnich czeskich zawodach. Dodatkowe zapętlenia poza stadionem, potem jeszcze nie takie łatwe do pokonania oponki i beczka leżąca poziomo. Hm, dla mnie nuda ;P...idę poobserwować na hałdę chłopaków, bo tam jest widowisko. Niestety, organizatorzy zrezygnowali z "puszczenia" dziewczyn na hałdę i jeździły tylko okrążenia na próbie cross. 
Ha, udało mi się zdekoncentrować Michała dopingiem
na pierwszym podjeździe :D Fota i zaskoczenie zawodnika bezcenne!
Nie do końca zrozumiała decyzja, w końcu Enduro miało być dla wszystkich....:/ Pętla na hałdzie biegła po szlaku czeskiego EnduroSprintu, w niektórych miejscach rzekłbym została złagodzona. Oglądnąłem sobie odcinek wyłączony z edycji PL, zaraz po starcie , po których jeździli Czesi. Kamienie, jedna głęboka koleina i zero alternatyw czyli.... Niezła Chłosta!
W sumie to niezła przepaść, 3maliśmy za chłopa kciuki!

Na hałdzie miałem ogromną chęć komuś z naszych pomóc, ale niestety wszyscy Pandowcy jeździli tak dobrze, że nikt mnie nie potrzebował chlip. Skupiłem się więc na wsparciu zawodników Jarper Racing, którzy nie radzili sobie z najtrudniejszym podjazdem. Miałem dzięki temu swoje Enduro Party yeah! Ten kolega na zdjęciu z lewej niestety musiał poradzić sobie sam i zjechać w dół. Krytycznym miejscem pomocy był półka. Jeśli zatrzymał się za nią = wciągamy, jeśli nie = hasta la vista i próbuj znów. Bardzo to było fajne sobie patrzeć jak się inni męczą ;)Z prawej ciekawe style wskoku na półeczkę wspomnianego podjazdu. W rolach głównych występują Sebastian (z lewej) oraz Jacek 
(z prawej). Pierwszy zdecydowanie preferuje styl agresywno-sportowy. Natomiast drugi z gracją, od niechcenia ląduje "jakby z nieba spadł" ;). A na poważnie pozazdrościć formy i techniki obu kolegom.

Maciek, który do tej pory jeździł 4T-aktem na ten sezon stara się okiełznać Racingową bestię 2T o pojemności 200ccm. Na podjeździe nie było potrzeba mojej pomocy, więc chyba idzie całkiem nieźle ;)


Najważniejsze po zawodach są według mnie dwie rzeczy. Pierwsza - ich zakończone bez żadnych problemów, a druga - wynik. W ten weekend gratuluje wszystkim ukończenia, a tym którzy dodatkowo zdobyli cenne Puchary kłaniam się z zazdrością. Do następnego!


Michał - 6 miejsce PP E2/E3
Sebastian - 2 miejsce PP E2/E3
Maciek - 3 miejsce PP Veteran
Jacek - 5 miejsce PP E2/E3
Fly - 5 miejsce PP Veteran
Patka - 2 miejsce PP Kobiet
Ania - 3 miejsce PP Kobiet
Łucja - 4 miejsce PP Kobiet
Karolina - 7 miejsce PP Kobiet


A reszta moich fotek TUTAJ

A teraz parę słów ode mnie: Maciek
Nie sądziłem, że to napisze, bo  zawody na Hałdzie zawsze kojarzyłem z pozytywną energią, super organizacją i innymi superlatywami. Oczywiście pod wieloma względami organizatorzy spisali się na piątkę z plusem, nie mogę jednak pogodzić się z kompletnie nie zrozumiałą i w mojej ocenie bardzo nonszalancką decyzją kierownictwa zawodów o anulowaniu przejazdu kobiet przez próbę enduro po Hałdzie. Decyzja ta była podjęta za zamkniętymi drzwiami bez konsultacji z samymi zainteresowanymi, no może nie ze wszystkimi? Jak się okazało nie wszystkim uczestniczkom odpowiadał trud zmierzenia się z prawdziwym wyzwaniem enduro jakim był odcinek specjalny na Hałdzie. Szkoda, że o podjęciu takiej decyzji zadecydowała postawa moim zdaniem nie sportowa mniejszości uczestniczek. Na przyszłość proponuję przemyśleć dogłębnie przyjazd na zawody enduro ponieważ składają się one z dwóch prób enduro testu i cross testu, a nie z dowolnie wybranej próby w zależności od predyspozycji danej zawodniczki!!! Przykro mi, że wiele dziewczyn które miały szanse spróbowania prawdziwych zawodów enduro i przyjechały naprawdę z daleka pocałowały przysłowiową klamkę od drzwi z napisem ,,Hałda chwilowo nieczynna z powodów bliżej nie określonych."

15 komentarzy:

 1. Dzięki Łukasz za relację, to miłe uczucie otworzyć bloga i przeczytać świeżą informację podaną na tacy. Tym bardziej, że widzianą oczami obiektywnego dziennikarza. Cieszę się bardzo z osiągnięć pucharowych pandy i kto wie może kiedyś nasz klubik będzie wiodącym w Polsce :). Szkoda, że dziewczyny nie skosztowały hałdy, chociaż i tak walczyły zajadle i wyszło im to super. Jesteś świetnym reporterem ale jeszcze lepszym endurowcem więc wsiadaj na motor i trenuj.
  Maciek

  OdpowiedzUsuń
 2. Było extra, super weekend w doborowym towarzystwie, jeździło się prze-wspaniale aczkolwiek nieco krótko, lecz nic to, jeszcze cały piękny sezon przed nami a w nim będzie tylko szybciej, zwinniej i pewniej.. :D
  Podzięki dla moich opiekunów ..
  z endurowym pozdrowieniem .. Ania
  Łaaaaaaaaaaaaaa
  http://filmy.scigacz.pl/Reklama_KTM_-_braaaps_up

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna relacja, dziękujemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super relacja i fotki! Udostępniliśmy na naszym profilu https://www.facebook.com/motoresults
  Dziękujemy :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczerze gratuluję Wszystkim z Panda Racing!!!!! cieszy że tyle pucharów pojechało z Wami. To były Ciężkie zwody, A Wasz Poziom z zawodów na zawody rosie i to jest super! Tak 3mac, kibicuję i trzymam kciuki w kolejnych zawodach.pozdro M.Małek ( szkoda ze Panie nie pojechały próby enduro,było by ciekawiej a myślę że w wynikach tez by sie pozmieniało..)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super relacja, bardzo się cieszę, że mogłam Was poznać, jesteście fantastyczni:) mam nadzieję, że za parę tygodni wrócę na moto i jeszcze wybierzemy się ekipą enduro girls na wspólny trening/zawody:) liczę, że w przyszłości nie będziemy traktowane niechętnie przez organizatorów i więcej nie usłyszę "i co tam jeszcze jechało...".
  Dziewczyny trenujcie i do zobaczenia. Magda Mary Wu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm....ciekawe kto z organizatorow tak opisany jak wyzej mial takie podejsci.... gdyby nie " ten organizator" kobiety nawet by nie wystartowaly!Oficjalnie mie ma klasy Women w Enduro !! ! Pozdrawiam Aga z WSM

   Usuń
  2. Jak napisałem organizator spisał się jak zwykle na 5+, jesteśmy bardzo wdzięczni za stworzenie klasy kobiet jednak decyzja o anulowaniu próby enduro jest i tak cokolwiek dziwna, a decyzję ktoś podjął.
   Po prostu jest nam szkoda, że dziewczyny nie mogły przejechać tak niepowtarzalnej i ciekawej próby enduro, a co do tego określenia jak wyżej to akurat wiemy, że ktoś się przejęzyczył. Hałda jest super i na pewno będziemy tam zawsze chętnie przyjeżdżać na zawody.
   Pozdrawiam,
   Maciek

   Usuń
  3. Agnieszka, doceniam i cieszę sie, ze kobiety w ogóle były osobno klasyfikowane. M.m.W.

   Usuń
 7. Bo dziewczyny nie płaczą! One jeżdżą!
  Dziewczyny podziwiam Was!!! Tak trzymać!
  dziewczyna

  OdpowiedzUsuń
 8. DZIĘKI lukas za fotkę . a jeśli chodzi o moje spóźnienie to jeśli jest to tak istotny fakt zawodów to warto wspomnieć ,że powstał wskutek wymiany złamanej klamki sprzęgła na dojazdówce .tak dla ścisłości .pozdrawiam wszystkich startujących ENDUROWCÓW .fly

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje dla wszystkich Wojtek klx

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę link do zdjęć robionych okiem najmłodszej Pandy ;-)

  https://picasaweb.google.com/111476978987220907971/WaBrzych2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIPZzcHIy9_rag&feat=directlink

  OdpowiedzUsuń