Google Website Translator Gadget

środa, 27 czerwca 2012

Relacja z Erzberg Rodeo 2012 oczami najlepszej zawodniczki Jane Daniels“Było wspaniale, nigdy  wcześniej nie próbowałam tak długich I stromych podjazdów I zjazdów, to był najlepszy wyścig w jakim brałam udział do tej pory – wspaniale się bawiłam I nie mogę doczekać się następnego roku! Pierwsze przygotowania do rajdu były stresujące, zamawianie części i zastanawianie się nad tym czy mamy już wszystko z bratem (Jane Daniels KTM SX150, Gary Daniels KTM SX250). Przygotowywania obu motocykli trwały tydzień, wymieniliśmy korby tak dla bezpieczeństwa raczej niż z potrzeby – chcieliśmy mieć pewność, że w prologu gdzie wykręca się motocykle do końca wszystko będzie ok.”
Jane otrzymała super pomoc w postaci dodatkowych części chroniących moto przed zniszczeniem od firmy Endurotek.  Oprócz wymian i podstawowych części jak filtry powietrza, klocki hamulcowe i sprawdzenie ogólnego stanu motocykli zabrali ze sobą drugi komplet opon (1 na prolog, 2 na następny wyścig).
„Musieliśmy zamontować wentylator i okablowania wentylatora do mojego KTM, ta czynność zajęła nam dużo czasu ponieważ jest to SX150 i ma za mało mocy aby uruchomić wentylator.  Długo zmagaliśmy się z okablowaniem i podpięciem akumulatora.„


Pierwszy raz jak przystało na dziewczynę w rajdzie ubrana była na różowo i tak odznaczała się między facetami!
Prolog Jane pojechała wyśmienicie!!! Czas miała na tyle fantastyczny, że uplasowała się na 160 pozycji do startu na Rocket ride.
„Udział w tak ogromnej imprezie jest niesamowitą przygodą z jednej strony przyjemny a z drugiej strony przerażający. Przed każdym dniem czułam to samo do póki nie wystartowałam.”
Budząc się w Niedzielę rano byłam bardzo zdenerwowana i z ledwością zjadłam śniadanie, trzęsły mi się ręce i ledwo udawało się przełknąć co nieco. Znajomi mieli niezły ubaw patrząc na mnie jak się denerwuję. Czułam się tak aż do momentu startu kiedy uświadomiłam sobie, że jestem tu dla zabawy.”
Jane miała bardzo dobry start. Startowała z 4 linii i po pierwszym zakręcie była pierwsza  !!! I tak wspinała się na coraz to dłuższe podjazdy aż do ostatniego, inni rajderzy odpuszczali i już dalej nie jechali Jane nie poddała się i z pomocą grupki angielskich kibiców wdrapała się na górę. Następnie w pierwszych lasach była bardzo duża kolejka, którą Jane ominęła i wdrapała się na kolejną górę. Później zjazd i check point na którym była 30 minut przed czasem!
Jane jechała naprawdę super zjazdy podjazdy i znów zjazd lasem między ogromnymi kamieniami, gdzie kierowana została przez kolegę na odpowiedni tor jazdy.
I później znów techniczne wzgórze na którym znajdował się check point 4 (Jane dojechała do niego bez żadnej pomocy-super!)


„Z wrażenia nie pamiętam chec pointu nr 5, natomiast dojazd do nr 6 zapadł mi w pamięć. Ogromne wzgórze, na które wspinałam się sama, wiele osób zostało wciągniętych na linach a mi się udało dojechać samodzielnie! Na kolejne  wdrapałam się z pomocą przyjaciół i widzów.  Później znowu zjazdy i prawie zaliczony check point 7. Niestety z powodu złej pogody wyścig został zatrzymany.”
Jane cała, szczęśliwa i w jednym kawałku wróciła do bazy!!

Jane Daniels zajęła ostatecznie 122 miejsce na 500 startujących :D – to niesamowity wynik zważywszy, że jest kobietą. Była najlepsza wśród kobiet i pokonała bardzo wielu dobrych światowych zawodników.
Z nieoficjalnych źródeł wynika, że Jane przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata kobiet, które odbędą się w najbliższy weekend we Włoszech.
Życzymy jej super udanego występu!!!

4 komentarze:

 1. to piękne ,że "słabe "koleżanki potrafią objechać SUPER SAMCÓW .może dlatego ,że goście są za bardzo SUPER ?niech się szczęści KOLEŻANCE w kolejnych startach.widać ,że to nie jest sport tylko dla facetów - nie DZIEWCZYNY !!!pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiem na 100%, że Jane będzie startowała we Włoszech i nie na KTM tylko na Husabergu!!
  Super!
  Patka

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.youtube.com/watch?v=Lrr-EWSXuLY&feature=related minuta i czwarta sekunda ktos od nas ???

  OdpowiedzUsuń