Google Website Translator Gadget

niedziela, 11 grudnia 2011

Wielkie Święto Tadka i Polskiego Enduro - Mistrzostwa Świata Super Enduro w Łodzi 10.12.2011

W minioną Sobotę w Łódzkiej Atlas Arenie odbyły się po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata w Enduro halowym.
Oczywiście nie mogło nas tam nie być (ja, Maciek, Zbyszek i Elek)!!! Na miejsce przybyliśmy już o 10:00 rano, było to konieczne ponieważ mieliśmy pomóc w serwisowaniu Naszego zawodnika GAS GAS POLSKA Kevina Pieprzaka (GAS GAS EC 250).
W parku maszyn zastaliśmy dwa światy: na lewo box-y Polskich zawodników startujący w wyścigach klasy B i C a na prawo park maszyn czołówki światowej, głównie zawodnicy fabryczni GAS GAS, HUSABERG, KTM. Oczywiście największe zainteresowanie wśród zwiedzających park maszyn wzbudzał box Tadka Błażusiaka. On zresztą jak i inni liderzy Mistrzostw chętnie udzielali wywiadów i pozowali do zdjęć. Ogólnie wyczuwało się bardzo podniosłą atmosferę i super profesjonalne przygotowanie zawodników startujących w klasie mistrzowskiej. Pewnym przeciwieństwem była część box-ów przeznaczonych dla Polskich zawodników - tu królował rozgardiasz i dość chaotyczny sposób przygotowania do startów. Jak się później okazało to nie przeszkodziło jednak Naszym zawodnikom w pokazaniu wielkiego serca do walki!!!

park maszyn - stanowisko GAS GAS

Po pewnych problemach ze zgłoszeniem Naszego zawodnika do startu w klasie mistrzowskiej (A) udało nam się w końcu przekonać sędziego głównego do dopuszczenia Kewina do zawodów. W pierwszym biegu treningowym Nasz zawodnik miał się zmierzyć z samą czołówką mistrzostw między innymi z Tedim.

Ostatnie wskazówki przed startem. Od lewej: Kevin, dalej Teddi i Lampkin

Był to jak się okazało kubeł zimnej wody na głowę. Mimo świetnych podstaw Kewina w trialu (obecny mistrz Polski klasy junior) tempo narzucone przez czołówkę było nie osiągalne. W późniejszych biegach Kevin radził sobie coraz lepiej i jego skuteczność owocowała coraz mniejszą ilością przewrotek i większym tempem jazdy, to niestety nie wystarczyło do zakwalifikowania się do biegów finałowych.

Kevin - lot

Występ Naszego debiutanta należy uznać za bardzo udany! Był najmłodszym zawodnikiem w stawce (kl. A) - a na motocyklu, którym startował przejechał zaledwie 6mh. Jego doskonałe przygotowanie trialowe jest jego wielkim atutem, brakuje mu jednak wjeżdżenia i treningu na motocyklu enduro. Jeśli Kevin w przyszłości nabierze większego doświadczenie w enduro może się okazać świetnym zawodnikiem.
Największym pechowcem zawodów okazał się Sebastian Krywult, uważany za jedynego z Polaków mogących nawiązać walkę z czołówką światową. W trakcie biegu treningowego na bardzo trudnej i nie biezpieczniej przeszkodzie tzw. basenie, Krywult przewrócił się i złamał nogę!
W koncertowym stylu z fajerwerkami w postaci przeskakiwania podwójnych opon jako jedyny w stawce zwyciężył wszystkie biegi Nasz najlepszy zawodnik wszech czasów Teddy. Jego styl jazdy nie pozostawiał złudzeń, że jest bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem enduro cross na świecie.
Nic dodać nic ująć:
TEDDY B. THE BEST !!!!!!!!!! :D

Tadek doczekał się wreszcie Mazurka Dąbrowskiego w Polsce!

Niesamowitym widowiskiem okazały się biegi klasy B i C. W klasach tych startowali Polscy zawodnicy licencji B i całkowici amatorzy. Ich determinacja i bojowość były godne podziwu, mimo braków technicznych i kondycyjnych walczyli na trasie jak lwy.

wyścig klasy B (basen)

zawodnicy klasy C w akcji

Całość spektaklu uświetnili freestayl-owcy z grupy Bartka Ogłazy, doczekaliśmy się nawet backflipów!

pokazy FMX

Udało mi się nakłonić kilku znakomitych zawodników do krótkich wystąpień przed kamerą :) wkrótce je zamieścimy. Mamy tez pamiątkowe zdjęcia z fabryczną ekipą GAS GAS (byli zszokowani, naszym entuzjazmem do marki GAS GAS).
Na zawodach nie zabrakło też Fly-a z żoną, Jacka i Karoliny z Wrocławio-Szczecina i Lenego z dziewczyną - fajnie było się spotkać i razem oglądać widowisko! Fly jako jedyny z ekipy ubrał się jak przystało na GAS GAS-owca w kurtkę i czapeczkę GAS GAS, i jako jedyny zdobył autografy na kurtce od Dougiego Lampkina i Ivana Cervantesa, teraz jego kurtka jest bezcenna :) wkrótce foto kurtki! Łukasz OO naprawdę żałuj, emocję sięgały zenitu :D !!!


Fly z autografami:
z lewej Dougie Lampkin, z prawej Ivan Cervantes


pożegnanie z hiszpańskim GAS GAS team

Mam nadzieję, że tak niesamowicie widowiskowa impreza zagości w hali Atlas Arena na stałe. Dawno nie oglądałam tak wspaniałych i emocjonujących zawodów enduro. Czułam się jak na starożytnej arenie gladiatorów :)

galeria 1
galeria 2
galeria 3 -xrElek
film - pozdrowienia Bartek Obłucki !
film - przywitanie Ivan Cervantes !

11 komentarzy:

 1. To była naprawdę zarąbista impreza w skrócie
  Tadeusz Błażusiak i reszta świata :D dominator .Co do całego dnia i naszego pobytu w Łodzi exstra się bawiłem szkoda że już dzisiaj siedzę w domu a nie na kolejnym dniu zawodów :] Film ma 59min , fajnie się ogląda czekam na foki :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozostało mi tylko kwiczeć z zazdrości KWWIIK! :P Cieszę się, że udał Wam się wyjazd i dobrze się wszyscy bawiliście :) Też czekam na więcej fotek. ps. ale pech Krywulta :/

  OdpowiedzUsuń
 3. nic dodać, nic ująć może tylko to że była jeszcze ekipa Hawików, a poza tym Tadek króluje, reszta miała możliwość walki o pozostałe dwa miejsca na pudle. Tadek pokazał równieżjak pokonuje sie opony: skokiem prze 2 rzedy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Eli wrzuć fotki, ja też dodam niebawem.
  Patka
  Ps. Ale było super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcia i filmiki super! A co tam Dąbrowski robił? Zamiast na Dakar się przygotowywać to na imprezki jeździ, ajajaj...:P Łuk OO.

  OdpowiedzUsuń
 6. Marka Dąbrowskiego nie poznałam - musiałam się chwilę wgapiać aż zapytałam Maćka czy to faktycznie jest Dąbrowski!!! W TV wydaje się niższy niż w rzeczywistości! A poza tym skurzone moto ciuszki zmieniają wygląd człowieka więc pewnie dlatego miałam problem z rozpoznaniem :)
  Co tam robił ?? przeszkadzał mi w rozmowie z Tedim :D
  Patka

  OdpowiedzUsuń
 7. Już wiadomo na 100% że w następnym roku w Atlas Arenie odbędzie się runda mistrzostw świata w halowym enduro :]

  OdpowiedzUsuń
 8. To świetna wiadomość, może wystawimy w klasie C naszą ekipę? Maciek

  OdpowiedzUsuń
 9. ja jade napewno. juz zaczynam trenowac zecz jasna ze na super gas gazie. yanosik

  OdpowiedzUsuń
 10. super - zrobisz niezły szołłłłł :D

  OdpowiedzUsuń