Google Website Translator Gadget

niedziela, 31 lipca 2011

Rajd Enduro Podkarpacie - 7 sierpnia 2011 dla wszystkich chętnych hobbystów

Już w najbliższą Niedzielę opolscy GasGas`owcy ruszają na imprezę, która odbędzie się na Podkarpaciu w miejscowości Głębokie.
Rajd ma formę klasycznych zawodów enduro, pętla o długości ok. 35 km powtarzana 4 razy, w pętle wpisane są dwie próby szybkości enduro w lesie i cross na łące. Przewidziane są dwa PKC i kilka PKP.

informacja od organizatora:
"trochę przybliżę z czym się to je? Zawody enduro różnią się tym od motocross czy crosscountry gdzie jeździmy tylko od startu do mety na czas zachowując zasady regulaminu,i kto szybciej da radę trasę pokonać . Enduro jest już to jazda wymagająca więcej myślenia ,są odcinki np.włączania się do ruchu ( w zależności od trasy zorganizowanej przez organizatora) i wtedy przestrzegamy przepisów na tym odcinku!!! są dojazdówki na których się jedzie według swego uznania ale tak by się zmieścić w czasie ,jaki przewidział organizator, są też próby np. cross (polegająca na pokonaniu odcinak minim. 3km wytyczonego taśmą ,z wieloma zakrętami zazwyczaj na łące na czas) i taką samą próbą enduro w innym miejscu na trasie po terenie naturalnym z elementami naturalnymi do pokonania dla motocykla enduro czy cross np. opona kłoda czy wąwóz lub podjazd. są tez punkty PKP tzn. Punkt Kontroli Pojazdu po to by skontrolować czy każdy zawodnik dotarł do danego punktu np. skrajne najdalej wysunięte punkty trasy , jest też PKC Punkt Kontroli Czasu by sprawdzić by zawodnik nie wjeżdża za szybko na następne okrążenie lub za późno ( godziny wjazdu dla każdego zawodnika podaje sędzia dla każdego zawodnika indywidualnie,przed startem ) i teraz !!! W naszym przypadku , okrążenie posiadać będzie dwie próby jeden PKC cztery PKP i jeździmy co najmniej 4-5 okrążeń ( uzgodnimy na odprawie) pierwsza próba enduro jest jak na każdych zawodach nie liczona . Starałem się jak najbardziej zbliżyć zawody w Głęboki do rangi PP , upraszczając tylko niektóre zakazy aby wszyscy mogli spokojnie ,się z nami zabawić i poczuć smak prawdziwych zawodów enduro,gdzie się jeździ z głową i kulturą przestrzegając znaków jeszcze jedna uwaga trasa jest oznakowana znakami a nie taśmą i tylko na próbach jest otaśmowana!!!! Zapraszam i życzę udanej zabawy oraz wielkich emocji!!!
znaki strzałka na wprost czerwona na białym tle , jedz na wprost
-strzałka przełamana zn. za chwilę zakręt w lewo lub prawo
- strzałka w prawo lub w lewo wiadomo zakręt
- kółko czerwone na białym tle -jeździ tą drogą
- kółko czerwone przekreślone - jedziesz złą drogą
- i oznakowania zakazu np. ogr szybkości np. zakaz 40/h
- tabliczki ostrzegawcze aby zwiększyć ostrożność żółte krzyżyki lub wykrzyknik"

Wyjazd planujemy w Sobotę późnym popołudniem. Spanie pod namiotem na miejscu zawodów. Rano pobudka i start.
Zachęcamy wszystkich znajomych i nie tylko do startu. Nie wymagane rejestracja, prawo jazdy i badanie lekarskie.
Tych, którzy zostają w domach prosimy o kibicowanie nam pełną parą.

PLAKAT INFORMACYJNY
link na stronę organizatora:
http://eterrymanow.pl/zawody-enduro-na-podkarpaciu-7-sierpnia-2011/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz